Iнформацiйно-аналiтичне агентство «ПРИДНIПРОВ'Я»
логін:
пароль:

Наші партнери
Dnepr.Info
ІА
PRO-test
 Новини Лебедина
Проднепр
Днепропетровский  городской
 портал - новости, афиша, справочник, объявления
Офіційний сайт Артемівської міської ради
Publicity, PR, коммуникации - информационно-аналитический центр ИАЦ Publicity - Киев, Украина

Украина онлайн

Rambler's Top100

Голова Всеукраїнської профспілки харчовиків Анатолій Тельних: “Хлібопекарська галузь стає неприбутковою”
16:02 / 18.05.2009

14-15 травня у Дніпропетровську відбувся з’їзд Всеукраїнської профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей. У форумі взяли участь харчовики з 19 регіонів. Серед найбільш болючих питань, винесених на обговорення, — ситуація в хлібопекарської галузі України. Сфера, на думку працівників, наразі опинилася на межі банкрутства.

Як працюють хлібопекарі в умовах фінансової скрути і який хліб завтра їстиме український споживач — про це в інтерв'ю інформагентства “Придніпров'я” з головою Центрального комітету Всеукраїнської профспілки Анатолієм Тельних.

— Анатолію Павловичу, як світова економічна криза вплинула на ситуацію в українській хлібопекарній галузі, скільки заводів вже закрилися, а скільки опинилися за крок від банкрутства?

— Загалом сьогодні в Україні на межі закриття — десятки хлібозаводів. У Львові закривається хлібозавод, у Черкаській області закриваються хлібозаводи. У нас, в Дніпропетровській області, призупинили два хлібозаводи — Синельниківський та Новомосковський. Якщо уряд не ухвалить рішення щодо кредитування і вибори будуть регулювати ціни на хліб, це призведе до того, що українські хлібозаводи будуть знищені.

Хлібозаводи вже закриваються, ціни на зерно і борошно ідуть вгору, отож хліб невдовзі може стати дефіцитом. Чи думали ми, що цукор та м'ясо в Україну будуть завозитися з-за кордону? Ні! Те саме може чекати й на хліб. Хліб нам завезуть з-за кордону, але вже з наповнювачами, з розпушувачами. Уряд зараз про це не думає, уряд думає про бізнес, про бізнес, який його привів до влади.

— І все ж хлібопекарська галузь намагається якось вижити в нових економічних умовах? Як це вдається?

— У багатьох власників хлібозаводів є земля, є переробка, і вони роблять спроби хоч якось вижити. Але бізнес є бізнес, і на сьогодні найголовніше те, що хлібопекарська галузь стає неприбутковою, непривабливою, отож власники хлібозаводів (я не можу називати конкретно, бо це є закрита інформація) або зупиняють свої підприємства, або намагаються перепродати. Якими будуть нові господарі цих заводів, невідомо. Наведу приклади: прийшов новий власник на “Золотий колос” — тепер там буде торговельно-розважальний центр, у Синельниковому — сухарики до пива вироблятимуть, у Новомосковську теж хлібзавод закритий, і хто-зна, може, якийсь гральний заклад будуть робити чи казино.

— У цих умовах чи виконують власники хоча б мінімальний пакет соціальних зобов'язань перед працівниками?

— Сьогодні йде скорочення фонду оплати праці. Власники, яким треба віддавати кредити, урізають зарплати, зменшують преміальні, обмежують соціальні пакети. У нас на сьогодні ще одна проблема — нема за що оздоровлювати дітей. Уряд забрав у нас кошти на цю справу. Ми це розглядаємо як дискримінацію дітей за професійною належністю їхніх батьків.

— Про які суми на оздоровлення дітей хлібопекарів йдеться?

— Це сотні тисяч гривень.

— То який вихід із ситуації? Чи лобіює якось галузь свої інтереси, домагається державної підтримки?

— Сьогодні кожен депутат лобіює інтереси тієї партії, того бізнесу, які посадили його в крісло. На жаль, хлібопекарна галузь не має своїх представників ні в уряді, ані у Верховній Раді. Ми будемо робити висновки з цього і надалі брати участь у виборах, адже без своїх депутатів, без своїх членів уряду ми не зможемо вижити.

Довідка: У вітчизняній хлібопекарській галузі наразі працює 100 тисяч робітників. В Україні діє більше 200 хлібозаводів.

Пошук:
розширений


Інормація щодо підприємств, установ та організацій всіх форм власності, працівники яких втрачають страховий стаж через несплату внесків до Пенсійного фонду України станом на 1 березня 2011 року. Докладніше...

До уваги платників єдиного соціального внеску!

З 1 січня 2011 року розмір єдиного соціального внеску встановлюється відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску з урахуванням їх економічної діяльності.
У платіжному дорученні при сплаті єдиного соціального внеску необхідно вказувати МФО Державного Казначейства - 805012.
Перелік розрахункових рахунків, на які потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок, розміщений на ВЕБ сайті Фонду www.dpfu.dp.ua. в розділі Платники папка Рахунки ЄСВ.

Номери телефонів "гарячих" ліній в управліннях Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області Докладніше...


Покупка в АТБ – экономия в семье!
Докладніше...Усі права захищені й належать dnepronews.com.ua.
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на dnepronews.com.ua; для веб-видань — гіперпосилання на dnepronews.com.ua
© 2005-2008, ТОВ «Інформаційно-аналітичне агентство „Придніпров’я“»
Свідоцтво про державну реєстрацію: серія: АОО ! 414864 від 10.08.2005
ЄДРПОУ 33718028
© 2005 S&A design team